Rozpoczął się cykl szkoleń prowadzonych przez jedną z najlepszych zawodniczek w Polsce  arcymistrzynię  P. Joannę Majdan-Gajewską.

Cykle szkoleniowe są zaplanowane na cały rok, a tego typu spotkania mają na celu poszerzenie wiedzy naszych miłośników gry w szachy zarówno tych poznających tajniki gry jak i tych rozeznanych w tej magicznej krainie (dla zawodników z rankingiem>=1600)

Za nami pierwsze spotkanie, w warsztatach wzięło udział 15 zawodników. Bardzo cieszymy się z tak dużego zainteresowania. Sala szachowa wypełniona była po brzegi.

 

login szachy skierniewice
Skierniewice szachy Joanna Majdan-Gajewska

 

Na początku warsztatów arcymistrzyni Joanna Majdan – Gajewska opowiedziała nam trochę o sobie, o tym kiedy zaczęła grę w szachy i o swoich pierwszych sukcesach.

Po krótkiej rozgrzewce kilka zadań szachowych, porozmawialiśmy o taktyce szachowej a potem odbył się wykład główny gdzie analizowaliśmy warianty obrony sycylijskiej – wariant smoczy oraz wariant najdorfa. Z obu stron zarówno białych i czarnych sposoby ataku i obrony. Przykłady były z partii samej arcymistrzyni Joanny. Pokazały nam jej styl, otwarta agresywna gra. Na koniec również kilka zadań na wyobraźnie szachową.

Bardzo ciekawie spędzony czas, widać było duże zaangażowanie ze strony słuchaczy, którzy aktywnie uczestniczyli w rozwiązywania problemów podczas omawianych zagadnień.

Czekamy na kolejne spotkanie, które wstępnie obędzie się 16 kwietnia 2016 o godz 10:30 w Klubie Konstancja.